Skąd klikają

Aktualności

GKS Andaluzja vs. APN Czeladź

• autor: sajmon654, 2012-09-23 17:59

W sobotę na stadionie Andaluzji odbył się bardzo ciekawy mecz. mecz z Akademią Piłki Nożnej Czeladź. Od początku wiedzieliśmy , że rywal w naszym zasięgu. Motywacja była we wszystkich. Adrenalina poszła w górę..

Andaluzja: Patryk Ćwieląg - Dawid Cecot, Mateusz Mazur, Dariusz Kapica, Mateusz Stobrawa, Szymon Janik (58' Jakub Machula), Szymon Kotalczyk (79' Cyprian Moj), Marcin Franielczyk, Marcel Szyszkiewicz, Damian Licznerski (41' Rafał Czora), Mateusz Danecki.
Trener - Tomasz Kotalczyk.

Opis meczu w rozwinięciu ....

W sobotę odbyła się 4 kolejka RLJ3. Mecz pomiędzy GKS Andaluzja, a APN Czeladź. Padał lekki deszczyk, murawa śliska a kibiców na trybunach przybywało. Prawie wszystkie bilety zostały wyprzedane przez internet. Prezydent kraju zasiada na miejscach VIP. Dopingu także nie brakuje.
3 sędziów dość dobrych przybyło na Piekary. Powitanie obu drużyn. Słynne "kółeczko" przed rozpoczęciem drużyn i okrzyk tak głośny, że niemal głośniejszy od kibiców.
No to zaczynamy ... pierwszy gwizdek i goście wykonują pierwsze podanie. Na początku meczu goście grają dość pewnie. Grają piłką i utrzymują się przy niej. Strzały jednej jak i drugiej drużyny niecelne, albo zbyt łatwe do bramkarza. Kwadrans później to my zdominowaliśmy grę. także dużo strzałów niecelnych. Gdy goście mieli piłkę, szybko odzyskiwaliśmy. Graliśmy piłką z obrońcami i koronkowo przez pomoc. W środku pola dużo gry. Marcin bierze piłkę i mija 2 zawodników, podaje do Daneckiego, ten strzela i znów nie trafia. Później piłka prawą stroną, Janik mija jednego, wrzuca w pole karne ale obrońcy przejmują piłkę. Szybki kontratak, ale zagrożenie zlikwidowane wybiciem piłką na aut z prawej strony. Tam rywale coś próbują wskórać ale nic z tego. Albo bramkarz broni albo obrońcy przechwytują piłkę. Akcja znów środkiem, Marcin znów mija 2 i próbuje trzeciego, lecz nie udało się. Akcja znów prawą stroną. Wymiana podań między Stobrawą oraz dwoma Szymonami. Ładna gra piłką i przerzut na drugą stronę boiska. Trochę wymian piłki w środku. Ktoś z naszych strzela z 25 metra.. piłka odbija się od obrońców i ... POPRZECZKA ratuje gości. Mogło by to odmienić oblicze tego spotkania. Po odbiciu piłka trafia do obrońcy Czeladzi, a ten daleko za stadion wybija piłkę. Tym czasem pseudokibice nie wytrzymują i wbiegają na boisko, lecz ochrona Andaluzji daje sobie na szczęście radę. Kamerzyści z Czeladzi trochę bali się, co z tego wyniknie i woleli nie nakręcać tego. Po całej akcji włączyli kamerę i dalej nagrywali dość emocjonujący mecz. Po tej akcji rywale wzięli się w garść i ruszają lewą stroną. Szymon Kotalczyk zatrzymuje jednego i pędzi w stronę bramki. Podaje do Marcela i niestety niecelne uderzenie. Rywale w końcówce pierwszej połowy dali się we znaki. Mijają po lewej stronie ludzi z Andaluzji, podbiega na 20 metr jakiś zawodnik i obrońca nie dochodząc do niego strzela z lewej nogi po ziemi tuż przy słupku gola. Cóż za akcja i jakie wykończenie. Możemy tylko pozazdrościć bramki. Będziemy musieli odrabiać straty, a żeby wygrać, potrzebne będą 2 bramki. W 39' strzelił niejaki Łuki Śmieciński. Dziś graliśmy bez naszego Łukasza Gogoli ( powołanie do Sosnowca. Piłka ręczna - kadra śląska )
Do przerwy nic się nie zmieniło. Dzisiaj zagrał Damian Licznerski, który jak na razie nic ciekawego nie pokazał.
Przerwa i załamani trochę idziemy do szatni. Trochę ryku, uwag i zmiana taktyki. Licznerski zostaje, wchodzi za niego Rafał Czora. Może on doprowadzi drużynę do zwycięstwa. Kto wie .. No to 5 minut na rozruszanie kości i zaczynami. Od początku nie dawaliśmy się omamić rywalowi, a sami próbowaliśmy coś zrobić, aby wyrównać. Znów dużo strzałów, lecz skuteczności brak. Rzut rożny wg naszej taktyki, ale niestety złe zagranie Janika i nic z tego. Atakujemy dalej. Akcja z lewej strony.. Marcel wrzuca w pole karce i nasz zawodnik został odepchnięty przez obrońcę. Piłka z drugiej strony wrzucana i strzał głową tego samego zawodnika, lecz niecelnie - Sajmon. Wybicie "piątki", przejmujemy piłkę i strzał środkowego pomocnika i znów bramkarz pewnie łapie piłkę. Tym razem Czeladź pewniej utrzymuje się przy piłce. Dość agresywnie ale skutecznie grają. Rafał wraca do pomocy po piłkę, ale nie może się jej doczekać. W 58 minucie zmiana. Jakub Machula wchodzi za Sajmona. W dalszej części nic się nie działo. Czas mijał a tu dalej na tablicy wyników 0 : 1. Próbowaliśmy wszystkiego ale dzielnie Czeladź broniła się.  10 minut przed końcem graliśmy jak nigdy. No może kiedyś z Polonią Bytom o Mistrzostwo Podokręgu.. Ale atakowaliśmy wszystkimi, wszędzie i wszystkimi sposobami. Nic a nic. Czeladź jakby postawiła mur w bramce i przed bramką. To akcja z lewej strony, to z prawej. Młodsi, starsi i nic. Nogą, główką i nic. Z dystansu także i nic. Kiwiąc obrońców i nic. Kiwiąc bramkarza i nic. Strzały od słupków i poprzeczek i znów nic. Nie było wejścia żadnego. 2 minuty przed regulaminowym czasem zmiana. Szymon Kotalczyk schodzi. za niego nasz Cyprian Moj. Może on strzeli wyrównującą bramkę. Działo się na boisku emocjonująco i to bardzo. Czeladź nie wychodziła ze swojej połowy. Andaluzja atakowała jak nigdy. Daneckiemu dzisiaj nic nie wychodziło. Marcel nie miał już siły. Był faulowany, ale sędzie nie gwiżdżąc obniżył swoją reputację. Kibice szaleją na trybunach. Marcel oddał po piłkarskiemu i sędzia dojrzał faul. Wyszli na 25 sekund z własnej połowy. Anda dalej atakowała jednymi i tymi samymi. Marcin, Marcel i Mateusz niecelnie. Cyprain w bramkarza. Nie było szans strzelić. Strzały oddawane były z dystansu, bo nie było z kim rozegrać piłki, albo nie wychodziło nam to. Ostatnia akcja z lewej strony. Szyszkiewicz wrzuca w pole karne, lecz niestety niestety nie udaje się strzelać gola. Koniec meczy i rozczarowanie. Dobry mecz, emocjonujący, ale porażka. Kibice podziękowali zawodnikom i na odwrót. Uciekły nam 3 ważne punkty. Na razie zostajemy na ósmej pozycji w tabeli.

Za tydzień zmierzymy się z Wyzwoleniem Chorzów ( 30.09 ). Mecz przełożony na niedzielę.
Może za tydzień uda sie wygrać. Pokonane przez nas Siemianowice wygrały z Wyzwoleniem 4 : 2. Rywal z naszej półki, więc będziemy walczyć.